Hukuksal Danışmanlık 

HUKUK NEDİR?

Hukuk nedir? Bir ülkenin sınırları dahilinde kişilerin hareketlerini, özgürlüklerini, özgürlük alanlarını, tutumlarını belirli sınırlar ile ayıran neyin doğru neyin yanlış olduğunu gösteren yapılması gereken ve yapılmaması gerekenlerin ayrıldığı; bulunduğu ülke içerisinde geçerliliği olan argümanlara hukuk denir.

Hukuk nedir? Bir devletin bireyleri o devletin vatandaşlarıdır. Bir devletin vatandaşı olmak için o ülkenin hukukuna, o ülkede geçerli olan kurallara dikkat ederek beşeri ilişkiler kurmak ve o kurallara bağlı kalmak gerekmektedir. Hukuk kuralları halk arasında geçerli olan ahlak kurallarından daha keskin ve gerektiğinde cezai yaptırımlar ile karşılaşabileceğiniz kurallardır. Ayrıca da yazılı kanunlardır.

Hukuk nedir? Hukuk kurallarının ihlali gibi bir durum söz konusu olduğunda bir takım yaptırımlar gündeme gelmektedir. Bu yaptırımlarda bağlı bulunduğunuz devletin gücünü temsil eder. Hukuksal danışmanlık hizmetimiz kirpi dedektiflik hizmetleri kapsamında yer almaktadır ve oldukça kapsamlı olarak sizlerin hukuki anlamda bilgilendirmenizi sağlayan bir hizmettir.

HUKUKSAL DANIŞMANLIK NEDİR?

Hukuksal danışmanlık kişilerin hukuki anlamda yaşamakta oldukları sorunların sıkıntıların çözümlenmesi kişilerin hukuki anlamda bilinçlendirilmesi uyarılması bilgilendirilmesi anlamına gelmektedir.

Bireysel danışmanlık hizmeti vermekte olan kirpi dedektiflik firmamız sizleri düşünmediğiniz birçok konuda bile hukuki anlamda uyarmakta ve karşılaşabileceğiniz durumlar ile ilgili bilgilendirmektedir.

Hukuksal danışmanlık hizmeti veren kişiler sizin adınıza birçok resmi kurumda sizi temsil etmiş oldukları gibi dava açabilir ve gerektiğinde sizi birçok anlamda oluşabilecek sorunlardan kurtarabilirler.

Kurumsal danışmanlık kurumsal ve bireysel olarak verilmekte olan bir özel dedektiflik hizmetidir. Özel dedektiflik hizmetlerinin tümünden yararlanırken hukuki anlamda bilinçlendirilmeniz gerektiğini bilmelisiniz.

HUKUKSAL DANIŞMANLIĞIN ÖNEMİ

Hukuksal danışmanlık hakkınızda yaşanan bir dava süreci varsa; bu süreçte tedirgin olabilir, endişelenebilir panik olabilirsiniz. Böyle durumlarda hukuksal danışmanlık hizmeti alıyorsanız stres yapmanızı veya herhangi bir sıkıntı yaşamanıza gerek yoktur çünkü hukuksal danışmanlık hizmeti veren uzmanlarımız sizlere oluşabilecek tüm riskleri anlattıkları gibi tedirgin olmamanız ve bu süreci rahat atlatabilmek için bir takım önerilerde bulunacaktır.

Danışmanlık hizmetleri veren uzmanlarımız ne gerekiyorsa onu yerine getireceklerdir. Bireysel olarak veya kurumsal olarak hukuksal danışmanlık hizmeti almıyorsanız bu konuda mutlaka hizmet almanız gerektiğini düşünüyoruz çünkü almış olduğunuz bu hizmet sayesinde her konuda daha bilinçli hareket ederek oluşabilecek bütün riskleri sıfıra indirip hukuki anlamda herhangi bir sıkıntı yaşamamış olursunuz. Bu da demek olur ki herhangi bir sıkıcı yasal süreçten geçmek zorunda kalmamış olursunuz..

DAVA ÖNCESİ YAPILMASI GEREKENLER

Hukuksal danışmanlık hizmeti kapsamında her konuda bilgilendirildiğiniz gibi açılacak olan bir dava konusu ile ilgili ya da yaşanmakta olan bir daha süreciniz varsa bu dava ile ilgili bilgilendirilirsiniz. Böylelikle dava sürecinde ne yapmanız gerektiğini daha iyi bilir tedirgin olmaz bilinçli olur kendinizden emin olur ve almanız gereken önlemleri almış olursunuz.

Hukuksal Danışmanlık hizmetlerimizi gerçekleştiren uzmanlarımız yaşamakta olduğumuz dava sürecinde sizler için araştırmalar yapılarak bir takım tespitler yapılmakta ve yapılan araştırmalar sonucunda bu süreci kolay bir şekilde atlatabilmeniz sağlanmaktadır.

Bireysel anışmanlık hizmetimiz uzman avukatlarımız ve özel dedektiflerimiz tarafından koordine bir çalışma ile gerçekleştirilmektedir.

MAHKEME SÜRECİ

Bireysel danışmanlık kapsamında uzmanlarımız yaşanan mahkeme süreçlerinde yanınızda yer alarak sizleri bilgilendirmekte ve yaşamakta olduğunuz karmaşık içinden çıkılmaz gibi gözüken durumu daha anlaşılabilir, daha kolay anlaşılabilen bir durum haline getirmektedir.

Hukuksal danışmanlık yapmakta olan uzmanlar dava süreçlerinde yanınızda olduğu ve sizi hukuki konularda bilgilendirdiği, uyardığı gibi aynı zamanda da bir takım konularda uzlaşma yönüne gidilmesi yönünde arabuluculuk vazifesi görmektedir ve bu anlamda sizlere birçok yöntemle yardımcı olmaktadır.

YARGITAY SÜRECİ

Hukuksal danışmanlık hizmetlerini vermekte olan uzmanlarımız her konuda olduğu gibi Yargıtay sürecinde de sizin yanınızda olacak ve sizin bu süreci de bilinçli olarak atmanızı sağlayacaktır. Yargıtay davaların ve verilen hükümlerin en son incelendiği yerdir. Yani dış etkenlerin Yargıtay’ da kararı kesinlikle hiçbir şekilde etkilemesi söz konusu değildir. Yargıtay’da dosyalar incelenir ve sonucunda bir karara varılır.

DAVA AÇABİLMEK İÇİN DELİL OLUŞTURMA YÖNTEMLERİ VE İZLENİLMESİ GEREKEN YOLLAR

Kurumsal danışmanlık kapsamında kirpi dedektiflik firmamız bünyesinde faaliyet gösteren özel dedektiflerimiz ve avukatlarımız konu ile ilgili sizler için ayrıntılı olarak takip çalışmaları yapmakta ve yapmış oldukları takip çalışmaları araştırmalar sonucunda gerekli olan delileri bir araya getirerek dava açılmasını sağlamaktadır.

Hukuksal danışmanlık kişiler hakkında yasal sürecin önüne geçmeyecek şekilde dava sürecine müdahalede bulunmadan araştırma yapılmasını kapsar. Kurumsal danışmanlık konusunda alacağınız bireysel veya kurumsal hizmetler almış olduğunuz diğer özel dedektiflik hizmetleri gibi gizliliğin esas alınmasını gerektiren gizliliğin esas alındığı hizmetlerdendir. Yapılan tüm araştırmalar ve çalışmalar ile ilgili sizlere ayrıntılı olarak rapor verilmesi gerekmektedir.

BOŞANMA ÖNCESİ DELİL TOPLAMA

Hukuksal danışmanlık hizmetlerimiz kapsamında boşanma davaları sürecinde de sizlere yardımcı olunmakta ve sizler için özel olarak çalışmalar yapılmaktadır. Boşanma davasının kısa bir süre zarfında sonuçlanmasını ve hızlı bir şekilde istediğiniz neticeye ulaşabilmeyi hedefliyorsanız kirpi dedektiflik büromuz ile konu hakkında görüşmeniz bireysel danışmanlık hizmetlerimizden yararlanmanız gerekecektir.

Hukuksal danışmanlık konusunda alacağınız bu hizmet kapsamında sizlere yasalara aykırı olmadan yasaların belirlemiş olduğu sınırlar dahilinde yapılan araştırmalar sonucunda ihtiyacınız olan deliller sunulacak ve mahkemede bu delilleri kullanma imkanına sahip olacaksınız.