Sahte Marka Dedektifliği 

SAHTE MARKA NE DEMEKTİR?

Sahte marka araştırması
 dedektiflerimiz tarafından yürütülen araştırmalardan bir tanesidir. Her geçen gün artmakta olan sahtekarlık ve dolandırıcılık girişimleri arasında yer alan sahte marka yani sahte ürünler ile ilgili yapılan araştırmadır.

Sahte marka araştırması piyasada markanıza ve ürünlerinizi ait sahte imitasyon ürünler mevcut ise ve bunlar sizin pazar payındaki kalitenizi yerinizi etkilemekte ise konu ile ilgili yapılması gereken dedektifler tarafından gerçekleştirilen araştırma türüdür.

marka araştırması; kirpi dedektiflik büromuz tarafından verilen hizmetler arasında yer alıp markanız üzerinden haksız kazanç elde etmeye yönelik kalitesiz ürünler satan ve bunlar üzerinden markanızın piyasadaki değerini düşüren kişilerin tespit edilmesini ve haklarında gerekli olan işlemlerin yapılmasını sağlamak amacıyla gerçekleştirilmektedir.

MARKA ARAŞTIRMASI NEDİR?

Sahte marka araştırması konusunda yasa dışı olan tüm işlemlerin, yapılan tüm satışların ve kimler tarafından ürünlerinizin imitasyonlarının üretildiğini kimler tarafından satışa sunulduğunu tespit eden ve konu ile ilgili ayrıntılı olarak çalışmalar gerçekleştiren kişiye dedektif denir.

Sahte marka araştırması ve diğer tüm araştırmaları gerçekleştirmekte olan profesyonel alanında uzman nerede ne yapmasını gerektiğini bilen kişiye dedektif denir.

Sahte marka araştırması konusunda oldukça kapsamlı bir çalışma yapılmaktadır. Yapılan çalışmalar ile oluşan ticari zararınızın da ortadan kalkması sağlamaktadır.

SAHTE MARKA DEDEKTFİFLİĞİ NE DEMEKTİR?

Sahte marka dedektifliği izinsiz olarak markanıza ait ürünlerin kopyalarının yani sahtelerinin üretilmesi, bu ürünlerin piyasadan toplanması satışa sunulduğu alanların tespit edilmesi amacıyla gerçekleştirilen araştırmadır. 

Sahte marka dedektifliği kapsamında yapılan analizler ve tespitler doğrultusunda üretim yapan kişilerin izinsiz olarak bu işlemleri yapması ve yine izinsiz olarak bu ürünlerin satışa sunulmasına neden olması gerekçesiyle haklarında hukuki olarak işlem başlatabilmeniz sağlanmaktadır. Bu amaç doğrultusunda gerekli olan deliller toplanmaktadır.

Sahte marka dedektifliği bütün bu çalışmaların gerçekleştiği özel dedektiflerimiz tarafından yürütülen bir çalışmadır.

SAHTE VE İMİTASYON MARKALARLA MÜCADELE ÇALIŞMALARIMIZ

Sahte marka dedektifliği kapsamında sahte ve imitasyon ürünlere karşı adeta bir savaş başlatılmış olup piyasada bulunan tüm sahte ürünlerin toplatılması amacı ile çalışmalar yapılmaktadır.  

Sahte marka dedektifliği yapılan araştırmalar sonucunda elde edilen bilgiler ve belgeler doğrultusunda üretilen ürünler ile ilgili herhangi bir geçerlilik belgesi bulunmaması nedeniyle yasa dışı olan bir satış ve üretim söz konusu olduğundan elde edilen tüm deliller hukuki olarak haklarınızı arayabileceğiniz yönde sizlere teslim edilmektedir. 

Sahte marka dedektifliği bu süreçte ne yapmanız gerektiği haklarınızı ne yönde koruyabileceğiniz ürünlerinizi ne şekilde piyasadan toplatabileceğiniz hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olmanızı sağlamaktadır.

KİRPİ  DEDEKTİFLİK BÜROSUNUN SAHTE MARKA TESPİT ÇALIŞMALARI

Sahte marka hizmeti veren kirpi dedektiflik büroları her geçen gün artmasına rağmen yurt dışında da örnekleri olduğu gibi emniyet teşkilatının da sorumluluğunu hafifletmek ve yükünü azaltmak amacıyla araştırmalarını gerçekleştirmekte olan bizim gibi sayılı firma bulunmaktadır.

Sahte marka kapsamında yapılan tespit çalışmaları uzman dediklerimiz tarafından yürütülerek konuyla alakalı fiziki teknik ve sanal olmak üzere farklı farklı takip çalışmaları gerçekleştirilmektedir.  

Sahte marka dedektifliği ile ilgili yapılan çalışmalarda hedef tamamen bu işi gerçekleştiren kişinin izini sürmek ürünleri nerede ürettiğini tespit etmeye yönelik yapılmaktadır. 

Sahte marka ile ilgili bir çalışmaya ihtiyacınız varsa bu konuda profesyonel olarak hizmet alabileceğiniz kirpi dedektiflerimiz ile sizlere somut deliller eşliğinde ve tespitler eşliğinde hizmet vermekteyiz.