Teknik Sanal Takip 

Teknik ve sanal takip; her geçen gün günümüze uygun olarak teknolojinin ilerlemesi ve gelişmesi ile doğru orantılı olarak ilerleyen yöntemlerden de faydalanılarak gerçekleştirilmekte olan araştırma türüdür. Kişi ya da kişilerin bulunması, adres tespiti, delil toplama, eş takibi, sevgili takibi ve daha bir çok araştırma ve çalışma kapsamında yer alan bu iki çalışma profesyonel anlamda gerçekleşmesi gereken ve bu bağlamda gerek teknoloji açısından gerekse dedektif açısından eğitimli ve donanımlı, teknolojiyi takip etmekte olan ve kullanabilen kişiler tarafından yapılması gereken çalışmalardır. Teknik ve sanal takip; yapılan çalışmalar doğrultusunda sizlere gerek yazılı gerekse görsel olarak bir takım sonuçlar yani belgeler sunulmaktadır.

Elde edilmiş olan belgeler ve bilgiler, gerek duyulması halinde mahkemelerde delil olarak kullanabileceğiniz ve hatta istediğiniz resmi, mercide kullanabileceğiniz şekilde sizlere sunulmaktadır. Gerek teknik gerekse sanal takip işlemleri esnasında sizlerin de tahmin edebileceği üzere teknoloji ile orantılı olarak geliştirilmiş bir takım yazılımlardan, programlardan ve bir takım ileri teknolojiye sahip ürünlerden yararlanılmaktadır.

TEKNİK TAKİP NEDİR?

Teknik takip; dedektiflik mesleği var olduğundan bu yana her geçen gün gelişmekte olan, hemen hemen her araştırmada neredeyse tüm çalışmalarda ihtiyaç duyulan ve yararlanılan bir araştırma, takip türüdür. Her geçen gün gelişmekte olan diyoruz çünkü teknolojinin de ilerlemesi ile birlikte kullanılan tekniklerden tutun da takip işlemini gerçekleştirmek için faydalanılan ekipmanlara, bir takım cihazlara ve programlara varıncaya kadar her şey tamamıyla teknolojinin gelişmesi ile orantılı olarak gelişmektedir. Teknik takip özellikle eşlerin birbirlerinden şüphelenmeleri doğrultusunda haklarında bilgi edinmek istediklerinde yapılacak araştırma esnasında gerçekleştirilecek olan hatta en başta yer alacak olan çalışmadır. Yapılan teknik takip ile kişinin gerek anlık olarak neler yaptığından haberdar olunabileceği gibi, kimlerle konuşmuş, görüşmüş, nerelere gitmiş, en sık kimlerle iletişime geçiyor gibi aklınıza gelen birçok konuda haber alabilir ve bunlardan anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Özellikle teknik takip esnasında kullanılmakta olan bir takım yazılım ve programlardan faydalanarak anlık olarak haber alma işlemi gerçekleşmektedir ve bu işlemden anlık olarak sizlerin de faydalanabilmesi açısından sizlere de bu yazılım veya programların birer eşi yüklenerek haberdar olmanız sağlanacaktır. Bu konuda çalışma yapan uzmanlarımız, alanlarında profesyonel olmaları nedeni ile yapmış oldukları takip çalışması esnasında karşı taraf tarafından fark edilmeden yapmış oldukları çalışmaları itinayla yapmakta ve hiçbir ayrıntıyı ve detayı gözden kaçırmamaktadırlar. Yapılan çalışmalar esnasında özellikle de teknik takip gibi bir çalışma yapılmakta ise; hiç şüphesiz her ayrıntıya dikkat edilmektedir. Yapılan bu çalışma profesyonellik gerektirdiği gibi, bu alanda eğitimli ve bilgili olmayı, aynı zamanda da hukuki konularda da donanımlı olmayı gerektirmektedir. Bu alanda yapılan her çalışma gibi teknik takip çalışması ve araştırmaların hukuki konularda donanımlı olmayı gerektirmesinin nedeni ise; insan hak ve özgünlüklerine aykırı herhangi bir durumla karşı karşıya kalınmaması ve kişinin kişilik haklarına müdahalede bulunulmaması gerektiğidir. Bilinmesi gereken her zaman için yapılan çalışmaların etik olarak yapılması gerektiğidir. Bu çalışmalardan biride hiç şüphesiz teknik takip araştırmalarıdır. 

SANAL TAKİP NEDİR?

Sanal takip; kişilerin haklarında bilgi edinmenin ve anlık olarak onlardan haberdar olmanın günümüze uygun olarak bu işi gerçekleştirmenin en doğru ve net yoludur. Bunun en önemli nedeni ise; günümüz şartlarında her bir bireyin elinde cep telefonu yani akılı telefon olması ve bu telefonların gerçekte küçük birer bilgisayar gibi kullanılabilmeleridir. Bu akıllı telefonlar ve tablet bilgisayarlarda buna dahil tabi bütün bu cihazlar sayesinde kişilerin gerek kendi yapmış oldukları paylaşımlarından gerekse bu cihazlar yüklenecek olan bir takım yazılımlar ve programlar sayesinde oldukça rahat bir şekilde ve anlaşılmadan sanal takip işlemi yapılmaktadır.

Yapılan bu takip işleminin karşı taraf tarafından anlaşılması ve telefonunda veya tablet bilgisayarında veya kullanmış olduğu pc’de herhangi bir casus yazılım veya program olduğunu anlaması mümkün değildir. Yapılan çalışmaların itinayla yapılması ve bu alanda istenildiği gibi sonuçlar elde edebilmek için geliştirilen program ve yazılımlar konusunda itinayla çalışılmakta ve her geçen gün ilerlemekte olan tekniklere göre geliştirilmektedir. Takip çalışması sayesinde kişinin konuşmalarından, mesajlaşmalarından, maillerinden, tüm sosyal medya hesaplarına kadar her ayrıntıya ulaşılması mümkün olduğu gibi, gerektiğinde ortam dinlemesi de yapılabilmektedir. Tüm bunlardan sizin nasıl haberiniz olduğunu merak ederseniz; o da çok basit sizlerin kullanmakta olduğunuz telefona bir program yüklenmekte ve bu program sayesinde sizlerin de her birinden anlık olarak gerek mail yoluyla gerekse telefonunuza gelen bildirim yoluyla haberdar olmanız mümkündür. Sanal takip gün geçtikçe tercih edilmekte olan ve her geçen gün istenilen sonuçlara ulaşılmasını sağladığı için birçok çalışmada tercih edilen bir yöntemdir.