Kayıp Şahıs  

KAYIP KİŞİ ARAŞTIRMASI

Kayıp şahıs araştırması sırasında en önemli nokta, araştırılacak kişi ile ticari, hukuki ya da medeni bağınızın olmasıdır. Bu ön koşul karşılanmadan kayıp kişi araştırması yapılamaz.

İkinci önemli konu zaman kaybetmemektir. Zaman kaybı, delillerin de kaybolmasına ve bulma sürecinin zorlaşmasına sebep olmaktadır. Bu konuda eğitimli tecrübeli bir dedektiflik ekibi ile çalışmak, doğru şekilde süreci takip etmek önemli olan kişinin bulunmasında oldukça önemlidir.

Kayıp şahıs özel dedektiflerimiz tarafından gerçekleştirilen araştırma konularından biridir. Gün geçtikçe ülkemizde ve dünya genelinde kaybolan kişi sayısı her geçen gün artmaktadır. Çoğu zaman farklı farklı nedenlerden dolayı kişilerin kaçırılmış olduğu ve benzeri durumlara rastlanmaktadır.

Kayıp şahıs evinden ve yerleşik olarak yaşamakta bulunduğu yerden, iş yerinden farklı amaçlar nedeni ile uzaklaşan, bulunamayan, kendisinden haber alınamayan kişilere denir.

Kayıp şahıs ülkemizde de son yıllarda oldukça fazla karşılaşmış olduğumuz bir durumdur. Kayıp şahıs konusunda her geçen gün birçok araştırma yapılmakta televizyon programları yapılmakta emniyet mensupları farklı farklı çalışmalar yaparak kaybolan şahısları bulmaya çalışmaktadır.

Konu ile ilgili kapsamlı olarak araştırmalar yapmaktadır ve yapılan araştırmalar sonucunda genel olarak rastlamış olduğumuz konulardan bir tanesi madde bağımlılığı nedeniyle genç yaştaki kişilerin evlerinden kaçması ya da birilerine borçlanması ve bunun karşılığında kaçırılması gibi konulardır. Ayrıca rastladığımız bir diğer konuda geçmişten beri yaşanmakta olan kız kaçırma kaçırılma ya da genç bir kızın evden kaçması gibi konulardır bir diğer konuda fidye ve yanlış arkadaşlıklardan kaynaklanan kayıp şahıs vakalarıdır. 

KAYIP ŞAHIS İSTATİSTİKLERİ

Kayıp şahıs istatistikleri dünya genelinde yapılan araştırmalara bakıldığında çok farklı sebeplerden, sıralama ile bitmeyecek birçok farklı nedenden ötürü kişiler kaybolmakta ve kendilerinden haber alınamamaktadır.

Kayıp şahıs istatistikleri bahsetmiş olduğumuz gibi verilere bakıldığında; yapılan araştırmalar sonucunda ülkemizde emniyet teşkilatındaki müracaatların başında ilk sırada kaybolma ve kayıp şahıs vakaları gelmektedir.

Kayıp kişi istatistikleri özellikle gençlerin ve çocukların %30 madde bağımlılıklarından dolayı yüzde 25'i gönül ilişkisi ve eğlence amaçlı yüzde 15'i aile içi şiddet ve huzursuzluktan dolayı kaybolduğu gibi kalanların da çeşitli amaçlarla çocuk esirgeme yurdundan kaçma sokakta yaşama veya kaçırılma gibi olaylara maruz kalarak kaybolduğu tespit edilmektedir.

Kayıp şahıs istatistikleri; emniyet teşkilatımız bu konuda kapsamlı olarak çalışmalar yaptığından yapılan istatistiklere ve araştırmalara göre alınan ihbarların %98’ine bir şekilde yanıt alınmış ve çözüme ulaşılmıştır. %2’si ise halen daha yanıt beklemektedir.

TÜRKİYE’DE KAYIP ÇOCUKLAR

Kayıp şahıs konularından biri de kayıp çocuk konusudur. Birçok farklı nedenden dolayı çocuklar kaçırılmak da ve zarar görmektedir. Maalesef halen daha bunun önüne geçilemiyor ve her geçen gün git gide sayısı artan kayıp çocuk vakaları ile karşılaşmaktayız.

Kayıp çocuk kapsamında öncelikle önemli bir konudan bahsetmek istiyoruz. Çocukların kaybolmaması için öncelikle ebeveynlere büyük bir iş düşmekte çocukları ile ilgilenmeleri onlara baskı yapmamaları onlarla arkadaşlık ilişkileri kurmaları gerekmektedir. Tabii bütün bunları yaparken her ne kadar onların arkadaşı gibi davransalar bile aynı zamanda da onlara fark ettirmeden onları takip etmeleri onları gözlemeleri onlardan her an için haber almaları gerekmektedir.

Kirpi dedektiflik firmamız sizlere kayıp çocuk araştırması konusunda hizmet verdiği gibi aynı zamanda da çocuklarınız ile ilgili kapsamlı olarak bilgi sahibi olabilmeniz açısından da yardımcı olmaktadır. Çocuklarınızı kaybetmek veya başlarına kötü bir şey gelmesini engellemek için önceden de birtakım çalışmalar yaparak bazı risklerden haberdar olabilir ve önlem alabilirsiniz.

KAYIP ŞAHIS İLE ALAKALI KİRPİ DEDEKTİFLİK ARAŞTIRMALARI

Yetişkin ya da çocuk fark etmez kayıp şahıs konusunda kapsamlı olarak çalışmalar yapılmakta ve ayrıntılı olarak yapılan araştırmalar sonucunda kişiler ile ilgili bilgiler elde edinilmektedir.

Kayıp şahıs araştırmaları sonucunda kaybolan kişilerin izlerine rastlanmakta başlarına ne geldiği neden evden kaçtıkları ya da kaçırıldıkları nerede oldukları tespit edilmektedir.

Kayıp şahıs araştırmaları kapsamında yapılan kirpi dedektiflik hizmetlerinden bir tanesi teknik takip diğeri sanal takip diğeri ise fiziki takip çalışmalarıdır.  Yapılan bu çalışmalar kapsamında %100 sonuca ulaşılmakta ve kişiler ile ilgili olumlu yada olumsuz bilgi elde edilmektedir.

Kayıp şahıs ve kayıp çocuk konularında emniyet mensupları ile ortaklaşa yapmış olduğumuz çalışmalar sonucunda kirpi dedektiflik hizmetlerimiz kapsamında sizlere %100 sonuç odaklı hizmet verilmekte ve sevdiklerinize ulaşmanızı sağlamaktayız… 

Neden Profesyonel Bir Kayıp Kişi Araştırması Gerekmektedir?

Kirpi DEDEKTİFLİK  bürosu, konusunda uzman dedektifleri, teknolojik donanımı ve hukuksal süreçlere uygun araştırma planları ile bulmak istediğiniz kayıp kişiyi bulmanızda size uzman destek sağlayacaktır.